Yaygınlaştırma

 Projemiz Uygulama Süreci Boyunca, projenin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve görünürlülüğünü artırmak amacıyla bir çok Yaygınlaştırma Çalışmaları yapılmıştır.

Proje Tanıtım Konferansı
  Projemizin başlangıç aşamasında, projemizin tanınırlığını ve yaygınlaştırmasını sağlamak amacıyla okulumuz konferans salonunda Proje açılış konferansı düzenlenmiştir.

Projemizin tanımı, faaliyetleri, amaçları ve proje sonucunda beklenen kazanımların tanıtılması amacıyla okul öğrencilerimizin katılımıyla okulumuz konferans salonunda konferans düzenlenmiştir. Proje Tanıtım Konferansına Trabzon İl Milli eğitim Müdürlüğü,Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Trabzon Yeşilay Derneği üyeleri, Trabzon genelinden kurum ve kuruluşlar,Çevre okullarımız Dumlupınar İlkokulu,Cudibey Ortaokulu,Gazi Anadolu Lisesi idare ve öğretmenleri de davet edilmiştir.

    

OKULUMUZDA Proje Başlangıcı Tanıtım Çalışmaları

  Proje İrtibat kişisi Yıldız kara tarafından okulumuzun tüm sınıflarında Proje tanıtımının yapılması ve Akıllı Telefon Bağımlılığı Ölçeği,ATBÖ,Kwon,2013 uygulanması.

  

                     

OKULUMUZUN GİRİŞ KAPISINA HALKA AÇIK PROJE TANITIMI DIŞ PANO/BÜYÜK AFİŞ

   

 

ETKİNLİKLERİMİZDE SERGİLEDİĞİMİZ PROJE TANITIM SEYYAR PANOMUZ

   

Proje Tanıtım Broşürümüz

Projenin tanımıni,içeriğini,planlanan faaliyetleri ve proje sonucunda elde edilmesi beklenen kazanımların tanıtıldığı Proje Tanıtım broşürümüz Akıllı Telefon ve Teknoloji Bağımlılığına dikkat çeken bilgilendirme yazıları ve sloganlar da içermektedir. Proje tanıtım broşürümüz,okulumuzda düzenlediğimiz bir çok organizasyonlarda,seminerlerde, öğretmen toplantılarında, veli toplantılarında ve öğrenci toplantılarında dağıtılmıştır. Ayrıca Trabzon AR-GE 2019 çalıştayında bize ayrılan stantta çay altlıkları ile beraber sergilenerek projemizin görünür ve tanınırlığı artmış ,yaygınlaştırılmasına katkı sağlamıştır.

       

 

BASIN YOLUYLA PROJE YAYGINLAŞTIRMA ÇALIŞMALARIMIZ

Basın yoluyla proje yaygınlaştırma çalışmalarımız sitemizin Projemiz Basında sayfamızda ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

YAYGINLAŞTIRMA VE BİLGİLENDİRME AMAÇLI DİĞER BASILI YAYINLARIMIZ

Tüm yayınlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler sitemizde ilgili sayfalarda paylaşılmıştır.

MASA TAKVİMİ

  

DUVAR TAKVİMİ

      

EL BROŞÜRLERİ

Akıllı Telefon+Teknoloji Bağımlılığı+ Web 2.o Araçları içerikli bilgilendirme broşürlerimiz.

           

PROJE DOSYAMIZ

ÇAY ALTLIĞI

   

DÜZENLİ OLARAK GÜNCELLENEN OKUL İÇİ PANOLARIMIZ

   

PROJE LOGOMUZ İLE STİCKERLAR

   

OKUL DIŞI ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN KÜÇÜK TAŞINABİLİR PROJE TANITIM AFİŞİ

          

PROJE SONU YIL SONU ETKİNLİĞİ

Geleneksel hale getirilecek Trabzon Huzur Evi ziyaretleri süresince hazırlıkları yapılmış öğrenci-yaşlı birey düetleri 18-24 Mart 2020 Yaşlılar Haftasında projemizin de kısa bir tanıtımıyla, yarışma formatında performansların sergileneceği ‘YAŞAMAK NE GÜZEL’ şölenine tüm Trabzon ili protokolü başta olmak üzere bölge halkı davet edilerek,yazılı ve görsel basının temsilcilerinin de katılımı sağlanması planlanmıştı.

YAŞAMAK NE GÜZEL adlı etkinliğimizi  Pandemi sürecine denk gelmesi dolayısıyla gerçekleştirme şansını bulamadık.Ancak belirli aralıklarla Huzur evini ziyeret etmiş olan öğrencilerimiz,yaşlılarla hoşça vakit geçirmiş,yaşlılardan cep telefonları yokken nasıl zaman geçirdikleri konusunda çocukluk hikayeleri dinlemişlerdir.Bu anlamda bir çok yeni oyun ve farklı etkinlik tanıma şansı bulan öğrencilerimiz, projemizin telefonu bırak yeni hobiler edin amacına uygunluğu görülmüştür.

     

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Facebook Grubu   https://www.facebook.com/groups/2262543490641328

Instagram  selfy_proje

YouTube  SELFY-Smart Education Lets Freedom to Youngs

Broşürlerimiz,Bilişim ve İnternet Kulübü öğrencileri tarafından okulumuzda,Trabzon şehir Merkezinde ve çevremizdeki okul, kafe,dükkan,market v.b. yerlere dağıtılmıştır.

     

VIDEO SPOTU YARIŞMASI

Akıllı Telefon Bağımlılığına dikkat çekmek,Gerçek İletişimin Kaybolmakta olduğunu vurgulamak için öğrencilerin hazırlayacağı anlamlı,önemli mesajlar veren, ilgi çekici video/görsel kayıtlardan oluşan EN ANLAMLI VİDEO SPOTU’yarışması düzenlendi. Projenin sosyal medya hesaplarına eklenenerek oylamaya sunulan öğrencilerimizin kendi senaryo ve kurgularıyla gerçekleşen videolardan en çok‘beğeni’ alan,tıklanan, paylaşılan video spotu ödüllendirildi. Haberin detayları sitemizde Video Spotları sayfasındadır.


OKULUMUZDAKİ DİĞER PROJELERLE İŞBİRLİĞİ
Okulumuz Erasmus+ kapsamında yürütülmekte olan KA1 projesi ‘Girşimci Eğitimle Hayallerden Geleceğe’çerçevesinde her ay yapılan‘İlham Veren Rol Modeller’seminerleri ve KA2’Poetry,Drama and Classics are on Stage’projesi çerçevesinde üç ayda bir yapılan‘Aileler Okuyor’kitap okuma bilgi yarışması etkinlikleri öncesi projemiz içerikli kısa sunumlar yapılmaktadır.

BİLİŞİM VE INTERNET KULÜBÜ
Proje faaliyetlerinin sağlıklı ve aktif  yürütebilmesi, yaygınlaştırma ve sürdürülebilirliğini sağlamak için BİLİŞİM VE İNTERNET KULÜBÜ kurulmuştur.

Bilişim ve İnternet Kulübü Çalışma Takvimi