We are Ready to live in the Digital World

Pandemi sürecinde öğrencilerimiz daha etkili ve verimli bir Eğitim Öğretim sağlamak amacıyla Eylül 2020 tarihinde başlayıp mayıs 2021 tarihinde bitirmeyi planladığımız uluslararsı eTwinning projemiz kapsamında öğrencilerimiz uluslararsı ortamda Online Derslere katılarak uluslararası öğretmenlerden ders dinlemektedirler.WEB 2.0 araçlarının özellikle yoğun kullanılması hedeflenen ve 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi esas alınan projede çalışmalar yıl boyu devam edecektir.Proje sonucunda,uluslararası İngilizce dersi müfredatına uyumlu 5.,6.,7,8. ve 9. sınıf seviyelerine uygun DİGİTAL KİTAPLAR oluşturulacaktır.

Okulumuzdan 9. sınıf öğrencilerimizin yer aldığı projede öğrencilerimiz hem uluslararası öğretmenlerden ders dinlemekte,hem yabancı akranlarıyla tanışmakta,hem İngilizce Dil becerilerini geliştirmekte hem de derslerinde rahatlıkla kullanabilecekleri çeşitli Web 2.0 araçlarını tanımaktadırlar. 

                     

About the project

Nowadays we understand that we can’t follow classical methods of teaching and we need to use innovating approaches. Modern students are ready to use the 21st century skills and Web2 tools. The question is: are we, teachers, ready to learn how to do it? It is a project for both teachers and students. It is a possibility to show our abilities in using innovative techniques. As we are deeper and deeper in distant learning we should have useful digital books. Our aim is to prepare digital books for secondary school students at the end of the project.

AIMS

1. to raise teachers and students creativity and productivity.
2. to develop cooperation among teachers and students by integrating technology and Web2 tools.
3.to promote student-centered learning.
4. to become competent users of ICT tools.
5. to create joy and satisfaction of learning English with Web2 tools, on that basis develop motivation to increase success.
6. to avoid traditional tension and encourage students to share their achievements.
7. to develop critical thinking and solve problems.
8. to improve communication skills and self-confidence.
9. to create digital books for distant learning in order to widen students possibilities in studing.

WORK PROCESS

This project will start in September 2020 and end in May 2021. Throughout the project we will prepare content of digital books according to the curriculum of secondary education. We will arrange webinars about the topic of our project with the help of representatives of all schools-participants. We will also form groups in Facebook, WhatsApp and Instagram where we will share prepared material and discuss important topics.

EXPECTED RESULTS

1. we will improve students and teachers language and computer skills.
2. we will develop students respect for our culture.
3. we will establish Digital Citizenship.
4. we will teach students how to be aware of online safety and ethics.
5. we will improve students’ self-confidence.
6. we will develop enterpreneurship of students.
7. we will improve moral issues.
8. we will use digital resourses actively.
9. we will create digital books which help students to learn all the necessary material usefully and joyfully.

Proje Kapsamındaki ÇALIŞMALARIMIZ;

Posterlerimiz…

                     

LOGOLARIMIZ..

Okulumuz Öğretmeni Yıldız kara tarafından Ukrayna,Azerbaycan,Gürcistan,Bulgaristan ve Türk öğrencilerine Online  İngilizce Dersi;

Unite :2

Konu . Mass Media,İnternet,Press,Newspaper,Periodicals

Öğretmenimizin hazırladığı Ders İçeriği…

UNIT II TEXTBOOK-

Online Ders 1 ;

   

Online Ders 2 ;

               

Onlne Ders 3;

                 

Yarıyıl Proje Değerlendirme Toplantısı

Projemiz kapsamında bu zamana kadar yapılan çalışmaların gözden geçirilmesi ve yapılacak olan çalışmaların gözden geçirilmesi için projemizde görevli öğretmenlerle Yarıyıl Değerlendirme toplantımızı Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

Güvenli İnternet Günü (9 Şubat 2021)

İnternetin güvenli kullanımı tüm projelerimiz için özellikle önem verdiğimiz öncelikli konularımızın başında gelir. Projemiz kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimizi bilgilendirmek ve aynı zamanda konunun önemine vurgu yapmak amacıyla 9 Şubat 2021 Güvenli İnternet Günü ( Safer Internet Day ) dolayısıyla öğretmen ve öğrencilerimizle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik. Güvenli İnternet Günü ile ilgili yazı,slogan, şarkı, Güvenli İntenernet için kullanılması gereken Avatar oluşturma Web 2.0 araçları tanıtımı,quiz gibi çalışmalar yapıldı.

Unite 3   LITERATURE 

Öğrencilerimiz Yabancı Öğretmenler derslerine severek katılıyorlar.

eTwinning projemiz kapsamında Azerbaycanlı öğretmen Sabina Eminova tarafından Dijital Kitabımızın üçüncü ünitesi işlendi. Öğrencilerimizin aktif katılımıyla yapılan derste 9. sınıf öğrencilerimiz son derece aktif bir şekilde derse katılım sağladılar. Dünya Edebiyatı hakkında İngilizce kelime,okuma,dinleme,konuşma ve yazma becerileri geliştirdiler.Aktif ve Passive konusunu öğrendiler.

Üç oturum şeklinde gerçekleştirilen dersin ardından öğrenciler ve öğretmenler  Twinspace üzerinden Online Chat yaparak ders kazanımlarını değerlendirdiler.

   

Unit 4 MUSIC / Viktoria Gordienko/ Ukrayna

Derse Hazırlık Atölye Çalışması

4. Unite Müzik

 

Proje Çıktıları

Projemiz Sonucunda, görev dağılımı ile projede görevli uluslararası tüm öğretmenlerin kendi özgün içerikleriyle hazırlayıp işlediği derslerin işbirlikçi araçlarla hazırladıkları Ders Materyallerimiz.

8. Sınıf Seviye Öğretmen Kitabı

Book titled 'Hıgh SchoolDIGITAL BOOKGrade 8Teacher's Book'

Öğrenci-Veli -Öğretmen Webinarı

2020-2021 yılında yürüttüğümüz ”We Are Ready To Live in The Digital World” eTwinning projemiz kapsamında; Projede görevli tüm öğrenci,öğretmen ve velilerimize Güveli İnternet Kullanımı konulu bir seminer düzenledik. Zoom üzerinden iki oturumda yapılan seminer öğrenciler ve velilerin aktif katılımıyla başarılı ve etkili bir şekilde gerçekleştirildi. Seminerde Proje kurucusu Viktoria Gordienko ve okulumuz öğretmeni Yıldız Kara tarafından Güvenli İnternet Kullanımı,Siber Suçlar ve Veliler tarafından alınması gereken tedbirler üzerine açıklayıcı bilgiler verildi. 

Webinar Videoları