Tablets and Smartphones: Usıng Mobıle Devıces as Educatıonal Tools

Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools (01-05/07/2019)

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ programı kapsamında okulumuzda yürüttüğümüz KA101’’ SELFY-Self Education Lets Freedom to Youngs’’ projemiz dahilinde planlanan ‘’TABLETS and SMARTPHONES-Using Mobile Devices as Educational Tools’’ adlı ilk Eğitim faaliyetimiz 01-05 Haziran tarihleri arasında Barselona/İSPANYA’da gerçekleştirildi.

Eğitim Faaliyeti katılımcıları Işıl AKÇELİK,Birgül KÖROĞLU ve Yıldız KARA kursa katılarak 21.yüzyıl becerileri öğrenmek,sürekli değişen ve gelişen  teknoloji dünyası içinde yeni uygulamaları tanımak ve ders müfredatlarına entegre edebilmek için teknolojik yeniliklerin sınıf ortamında kullanılabilmesine imkan sağlayan;

Google Classroom,  Google Slides, Symbaloo, Edpuzzle, Khan Academy,; Bookcreator, Storyjumper, Quizzes, Edmodo, Plickers, Seesaw, Socrative

mobil uygulamaları tanıma imkanı bulmuşlar ve Siber suçlar ile ilgili bilgilenme faaliyetlerine katılmışlardır. Katılımcılar ayrıca Avrupa kültür yapısını tanıma, kültürlerarası entegrasyona katkıda bulunma,dil becerisi geliştirme ve vizyon geliştirme amacıyla çeşitli kültürel geziler ile bir Avrupa şehrini tanıma fırsatı bulmuşlardır.

https://www.youtube.com/watch?v=RbWeJnRRl3Q

 

KAZANIMLAR  :

Tablet ve Akıllı telefonlar ile Eğitimde Kullanılabilecek WEB 2.0 ARAÇLARI

SYMBALOO:     Symbaloo, kullanıcıların web bağlantılarını düğme biçiminde düzenlemelerine ve kategorilere ayırmalarına izin veren bulut tabanlı bir uygulamadır.

 

GOOGLE CLASSROOM:  Google Sınıf, Google tarafından, okullar için geliştirilen ve atamaları kağıtsız bir şekilde oluşturma, dağıtma ve derecelendirmeyi basitleştirmeyi amaçlayan harmanlanmış öğrenme platformudur.

GOOGLE SLİDES: Google Slides, PowerPoint’e iyi bir alternatiftir ve Visio kullanmaktan daha kolaydır. Google Slides kullanarak göz kamaştırıcı sunumlar hazırlayabilir ya da sadece basit tablo ve grafikler yapabilirsiniz. Hem PowerPoint’ten hem de diğer grafik dizayn programlarından daha az karmaşıktır.

 

QUIZIZZ:  Quizizz web 2.0 aracı bu alanda çok popüler olan Kahoot web 2.0 aracına çok benziyor. Kahoot web 2.0 aracına göre artı ve eksi yanları bulunuyor.  Soru cevaplama süresini 5 dakikaya kadar uzatabilmesi, soruların sadece öğretmen ekranından değil de öğrencilerin ekranından da okunabilmesi ve sınavlarınızın raporlanmasında daha fazla detaya yer vererek dışa aktarabilmemiz Quizizz web 2.0 aracını ön plana çıkartan özelliklerdir.

    EDMODO  :            Edmodo, öğretmenler, öğrenciler ve veliler için bir “sosyal öğrenme platformu” sitesidir. Edmodo ile öğretmenler çevrim içi sınıflar oluşturarak öğrencileri davet eder. Grup kodu verilir, tüm öğrencilerin kaydolur ve velileri de öğrencileri takip edebilir. Öğrenciler notlarını gruba yollar öğretmen inceler.

 BOOK CREATOR  :  Okul öncesinden yükseköğretime kadar farklı kademelerde öğrencilerin bireysel veya grup halinde dijital kitap oluşturabilecekleri bir uygulamadır. Kitaplarınızı oluşturabilir,basabilir ve hatta kayıtlı diller ile yazdığınız hikayeyi okutabilirsiniz.

 

PLICKERS  :  Plickers, test-soru çözmeyi kolaylaştıran, çözerken eğlendiren, uygulaması basit bir web 2.0 aracıdır. En önemli artısı Plickers’ı uygulamanız için bir laboratuvarda olmanız ya da öğrencilerinizde iPad, tablet olması gerekmemesidir. İhtiyacınız olan sadece bir öğretmen bilgisayarı ve telefonunuz!

EDPUZZLE  : Edpuzzle uygulaması ile internette bulunan herhangi bir videoyu kullanarak videoları

düzenleyebileceğiniz, kendi sesinizle anlatım yapabileceğiniz, sesli notlar ekleyebileceğiniz ve öğrencileriniz için sorular ekleyip videolara eklenen sorulara öğrencilerin verdikleri cevapları gözden geçirebileceğiniz bir araçtır.

KHAN ACADEMY :    Khan Academy, 2006 yılında eğitimci Salman Khan tarafından “herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim” sloganıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşudur. Matematik,fizik,Kimya her alanda sonsuz kaynaklara ücretsiz ulaşıp,çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

SEESAW  :Seesaw bir dijital portfolyo oluşturma aracıdır. Windows, IOS ve Android platformlarda

çalışabilen bu aracın öğrenciler tarafından kullanımı çok kolay olan bir arayüzü vardır. Böylece öğrenciler  fotoğraf, video, çizim, yazı ve link ekleyerek elektronik portfolyolarını zenginleştirebilirler. Öğrencilerin öğrenmelerini destekleyen elektronik portfolyolara seesaw aracı sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler ve veliler tarafından ulaşılabilir.

SOCRATIVE  : Socrative, sınıf içerisinde veya sizin belirlediğiniz zamanlarda, hazırladığınız sorularla anlık geri bildirim alabileceğiniz, anket yapabileceğiniz, online sınav uygulayarak ve sonuçlarını anında alarak paylaşabileceğiniz, grup olarak online sınav yapabileceğiniz bir Web 2.0 aracıdır.

HAREKETLİLİK ÖNCESİ KATILIMCILAR İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ BARCALONA TANITIM KİTAPÇIĞIMIZ/e BOOK

https://www.storyjumper.com/book/index/71299255/5d0eb21a2a4b4

Yapılandırılmış Kurs Eğitim Etkinliğimiz İçeriğiyle, kazanımları sergilediğimiz Okul PANOMUZ

Görüntülemek için tıklayınız..

     

Barcelona Eğitim ve Ziyaret Özet Videomuz…

 

                                   

       

 

 

Selfykal.com