e-Güvenlik

Okulumuz, Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi,projemiz dahilinde kurulan Okul Kulübümüz ”Bilişim ve İnternet” ve Projemizin katkılarıyla okulumuzda oluşturulan Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanıcısı olma atmosferi sayesinde Avrupa eSafety-eu Topluluğu tarafından eSafety Silver Label (eGüvenlik Gümüş Etiket) ile ödüllendirilmiştir.

 

Okulumuzun EGÜVENLİK GÜMÜŞ ETİKETİ ile Ödüllendirilmesi Medya haberi…

Okulumuzda eGüvenlik bilinci uyandırmak amacıyla Bilişim ve İnternet kulübü kapsamında Kulüp Yıllık planına da dahil edilen bir çok eGüvenlik çalışmalarımız bulunmaktadır.Bunların dışında;

-Trabzon Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Birimi tarafından her sene öğrencilerimize ve velilerimiz e ayrı ayrı oturmlar olmak üzere seminer verilmesini sağlamaktayız,( Etkinliklerimiz sayfasında ayrıntılı verilmiştir)

Trabzon Numue Hastanesi Çocuk Psikater Uzm. Dr. Cansu Çobanoğlu tarafından öğrencilerimize seminer,(etkinliklerimiz sayfasında ayrıntıları verilmiştir.)

Okulumuzun her yerinde; ön bahçe,arka bahçe,A/Blok,B/blok,koridorlar,panolar,kantin,yemekhane,kütüphane v.b. yerlere eGüvenlik,İnterneti ve Teknojiyi bilinçli kullanmaya mesaj veren  görseller asılmıştır.

Güvenli İnternet Günü Etkinlikleri

Projemiz temel öncelikleri arasında olan İnternetin Güvenli Kullanımı her sene Şubay ayı içerisinde tüm dünya genelinde kutlanan Güvenli İnternet Günü (Safer Internet Day)etkinliklerine aktif bir şekilde öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli etkinliklerle katılmaktayız.

Bu sene 9 Şubat 2021 Güvenli İnternet Günü (Safer Internet Day) etkinliklerimizi,eTwinning Projemiz;’We Are ready To Live in the Digital World” kapsamında uluslararsı platformda kutladık. Ayrıntılı bilgilendirm sitemiz proje sayfasında yapılmıştır.

Öğrenci-Veli -Öğretmen Webinarı

2020-2021 yılında yürüttüğümüz ”We Are Ready To Live in The Digital World” eTwinning projemiz kapsamında; Projede görevli tüm öğrenci,öğretmen ve velilerimize Güveli İnternet Kullanımı konulu bir seminer düzenledik. Zoom üzerinden iki oturumda yapılan seminer öğrenciler ve velilerin aktif katılımıyla başarılı ve etkili bir şekilde gerçekleştirildi. Seminerde Proje kurucusu Viktoria Gordienko ve okulumuz öğretmeni Yıldız Kara tarafından Güvenli İnternet Kullanımı,Siber Suçlar ve Veliler tarafından alınması gereken tedbirler üzerine açıklayıcı bilgiler verildi. 

Seminer Videoları